Âŕř ńŕéň

» » Wpływ zagrzybienia w domu na nasze zdrowie - czyli choroby wywoływane przez grzyby i pleśnie

Wpływ zagrzybienia w domu na nasze zdrowie - czyli choroby wywoływane przez grzyby i pleśnie

Wyświetleń: 2647 Komentarzy: 6 Kategoria: Informacje
Wpływ zagrzybienia w domu na nasze zdrowie - czyli choroby wywoływane przez grzyby i pleśnieGrzyby występujące w budynkach można w dużym skrócie podzielić na grzyby pleśniowe i grzyby tzw. domowe. Sposób rozmnażania grzybów i ich ekspansja polega na wytwarzaniu olbrzymiej ilości zarodników, które unosząc się w powietrzu, dostają się do organizmów ludzkich przez układ oddechowy, układ pokarmowy i skórę. Przyczyniają się przede wszystkim do chorób układu oddechowego, włącznie z grzybicą płuc. Grzyby wytwarzają groźne toksyny zwane mykotoksynami, które atakują wątrobę, płuca, żołądek, mózg i układ krwionośny. W literaturze fachowej można przeczytać, że mają ścisły związek z rakiem wątroby, płuc, przełyku, żołądka i białaczką.
Oprócz działania na organizmy żywe, grzyby przyczyniają się do niszczenia elementów budowlanych. W przypadku grzybów pleśniowych jest to dyskomfort estetyczno-higieniczny. Natomiast w przypadku grzybów tzw. domowych może dojść do nieodwracalnych zniszczeń elementów budynku.
Możliwość powstania zagrzybienia pojawia się na każdym etapie wykonawstwa budowlanego. Zaczynając od projektu, w którym koncepcje stworzone przez projektanta mogą doprowadzić do powstania mostków termicznych, zastoin wody lub śniegu – czego konsekwencją jest zawilgocenie budynku. Ważny jest też dobór materiałów budowlanych, grubość ścian, sposób ogrzewania i wentylacji. W trakcie wykonawstwa na placu budowy wymagany jest reżim wykonawczy i reżim składowania materiałów budowlanych, izolacji oraz prawidłowej impregnacji drewna budowlanego. Duży wpływ ma też czas wykonawstwa, jak i termin wykonywania robót budowlanych (np. okres jesienno-zimowy). Krótkie okresy wykonywania robót skutkują zamykaniem tzw. wilgoci technologicznej. Jednym z czynników powstawania zagrzybienia może być też niewłaściwy sposób użytkowania pomieszczeń.
W tym miejscu zaznaczyć jednak należy, że budynki powinny być wykonane w taki sposób i z takich materiałów, aby przy normalnym użytkowaniu nie dochodziło do powstawania zagrzybienia.
 
13 Marzec 2018 03:50

Cytujcx xcv

<P>Hundreds line with red bottom shoes adidas beats earphones nmd athletic shoes</P>
<P></P>
<P>This mixture of christian louboutin shoes higher cultivation levels minimizing cheap nike running shoes prize beats earbuds is will cheap jordans for sale probably nike outlet greatly boost productivity on behalf jordans on sale of nike roshe auto producers cheap jordans online once account specific quarterly adidas superstar returns under armour outlet within a first nike outlet store

  • Íđŕâčňń˙
  • 0
23 Listopad 2018 18:29

CytujBonnieImmit

Dodawanie komentarzy

Nazwa:*
E-Mail:*
Napisz Komentarz:
Pogróbienie Kursywa Podkreślony tekst Przekreślony tekst | Wyrównaj do lewej Wyśrodkuj Wyrównaj do prawej | Wstaw emotikonę Wstaw linkWstaw zabezpieczony URL Wybór koloru | Ukryty tekst Wstaw cytat Konwertuj zaznaczony tekst do Cyrillicę Wstaw spoiler
Kod Antybotowy: *
(przeładuj obrazek)

Jak oceniasz stronę™? [?]

Informacje RSS
polska 
baza stron