Âŕř ńŕéň

» » Ozon w dezynfekcji.

Ozon w dezynfekcji.

Wyświetleń: 1241 Komentarzy: 1 Kategoria: ozonowanie
Ozon w dezynfekcji.


OZON W DEZYNFEKCJI

Dezynfekcja to inaczej odkażanie. Polega na niszczeniu chorobotwórczych drobnoustrojów zwanych też mikrobami, mikroorganizmami lub najprościej - zarazkami. Do mikrobów należą: bakterie, pierwotniaki, wirusy, glony, niektóre grzyby. Drobnoustroje wywołują wiele groźnych chorób, np. kiłę, dur brzuszny, trąd, cholerę, dżumę, gruźlicę, wściekliznę, zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowych, infekcje skóry itp.
Dezynfekcja polega na niszczeniu zarazków i ich form przetrwalnikowych w celu zapobieżenia przenoszeniu niebezpiecznych chorób. Najlepszym sposobem odkażania jest ozonowanie.

Drobnoustroje giną już od śladowych ilości ozonu. Działanie tego gazu polega na ingerencji w proces przemiany materii zarazków. Ozon przedostaje się przez błonę komórki bakterii i blokuje jej system odporności, co prowadzi do jej całkowitego rozpadu.
Ozonowanie niszczy nie tylko same bakterie, ale również przykrą woń, która jest efektem procesów gnilnych zachodzących wskutek ich działania na produkty spożywcze.

Dezynfekcja ozonem wchodzi w zakres usług firmy "Ozon-Tech " i wykonywana przez naszych pracowników jest całkowicie bezpieczna.
 

Dodawanie komentarzy

Nazwa:*
E-Mail:*
Napisz Komentarz:
Pogróbienie Kursywa Podkreślony tekst Przekreślony tekst | Wyrównaj do lewej Wyśrodkuj Wyrównaj do prawej | Wstaw emotikonę Wstaw linkWstaw zabezpieczony URL Wybór koloru | Ukryty tekst Wstaw cytat Konwertuj zaznaczony tekst do Cyrillicę Wstaw spoiler
Kod Antybotowy: *
(przeładuj obrazek)

Jak oceniasz stronę™? [?]

Informacje RSS
polska 
baza stron