Âŕř ńŕéň

» » Kilka słów o ozonie. Czy jest bezpieczny ? Gdzie i kiedy się go stosuje?

Kilka słów o ozonie. Czy jest bezpieczny ? Gdzie i kiedy się go stosuje?

Wyświetleń: 2437 Komentarzy: 7 Kategoria: ozonowanie
Kilka słów o ozonie. Czy jest bezpieczny ? Gdzie i kiedy się go stosuje?


OZON A ZDROWIE

Ludzkość od tysięcy lat kształtuje środowisko, w którym żyje. Koszt zmian cywilizacyjnych wprowadzanych przez ludzi jest ogromny, ale dzięki nim poprawiamy jakość i długość naszego życia.

Rozwój medycyny, a w szczególności profilaktyki, spowodował wynalezienie sposobów usuwania ze środowiska szkodliwych dla człowieka drobnoustrojów powodujących i przenoszących choroby.

Jak dotąd najpopularniejszym sposobem jest odkażanie za pomocą środków chemicznych, np. chlorowania. Stare sposoby dezynfekcji niosą z sobą ryzyko zatruć. Ozonowanie jako sposób bardziej zgodny z naturą jest czysty chemicznie.

Od dawna znany jest dobroczynny wpływ ozonu na procesy życiowe zachodzące na kuli ziemskiej. Podobnie jest z ozonem wytwarzanym przez człowieka w generatorze - oczyszcza środowisko z drobnoustrojów, pleśni, grzybów, przy stosunkowo niewielkim ryzyku dla organizmu człowieka.

Zalety ozonu to przede wszystkim brak produktów ubocznych jego stosowania, wyjątkowo duża szybkość dezynfekcji, rozkładanie nadmiaru ozonu do tlenu. Nie pozostawia po sobie toksycznych półproduktów rozpadu, nie odkłada się w tkankach organizmów żywych, nie skaża gleby ani wody. Jednak najbardziej dobroczynny środek w nadmiarze szkodzi. Podobnie jest z ozonem - w za wysokim stężeniu powoduje kaszel, bóle gardła, głowy, senność. Objawy te nie występują przy właściwym użyciu ozonu.

Ozon stosowany jest również w medycynie. Ozonoterapia wspomaga leczenie tradycyjne. Ozon natlenia tkanki oraz ułatwia komórkowe procesy odnowy. Stąd jego wykorzystanie w leczeniu owrzodzeń, ropnych zmian na skórze i odleżyn. Przyspiesza także gojenie się oparzeń oraz trudno gojących się ran. Ozon podany bezpośrednio do naczynia krwionośnego umożliwia walkę z niedokrwieniem mózgu, serca, kończyn dolnych. Gaz ten pomaga wątrobie w odtruwaniu naszego organizmu, redukuje tłuszcz oraz toksyny, pobudza system odpornościowy człowieka.

Ozon wykorzystywany jest także w kosmetologii. Kosmetyki na bazie naozonowanej oliwy z oliwek chronią skórę i działają natleniająco i rewitalizująco. Nie tylko zresztą odmładzają cerę, ale również łagodzą różne zmiany chorobowe jak np. opryszczka, oparzenia słoneczne, stany zapalne przy cerze atopowej. Naozonowana oliwa jest też doskonałym środkiem do profilaktyki zakażeń stóp.

Podsumowując: ozon wykorzystywany jest w medycynie, do produkcji kosmetyków oraz do dezynfekcji zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak i w domach prywatnych, gdzie zwalcza grzyby, roztocza, insekty, drobnoustroje, pyłki kwiatowe i niepożądane zapachy. Odpowiednio wykorzystany ozon dobrze przysłuży się naszemu zdrowiu, pod warunkiem, że zastosujemy kilka zasad bezpieczeństwa podczas ozonowania pomieszczeń.
W czasie dezynfekowania ozonem należy przebywać poza pomieszczeniem, w którym pracuje ozonator.
Należy również usunąć z niego rośliny i zwierzęta.
Ozon nie niszczy przedmiotów, które poddamy jego działaniu.
Jeśli niemożliwe jest opuszczenie pomieszczenia przez osobę obłożnie chorą, ozonowanie jest możliwe, ale pod warunkiem założenia przez nią maski z aktywnym wkładem węglowym.
Tak więc ozon (przy zachowaniu minimalnych i niekłopotliwych środków ostrożności) leczy, upiększa i dezynfekuje.
 
14 Październik 2017 18:09

CytujJacek

Dzień dobry, mam w mieszkaniu wilgoć i na ścianach regularnie pojawia się grzyb/pleśń - spryskiwanie środkami daje efekt na krótką metę. Czy ozonowanie pomogłoby zlikwidować grzyba? Na jaki czas?

 • Íđŕâčňń˙
 • 6
18 Październik 2017 00:48

Cytujahixoje Niedostępny

https://goo.gl/A9NB4q Strach, rozgniewanie i uderzenia nie przerzuciły mojej rozwagi od Twojej kobiety. Patrzała szczerze morowo, natomiast dyskusja z Tobą dawała mi potworną rozrywkę. Chwilami nie umiał jakkolwiek, co

 • Íđŕâčňń˙
 • 0
23 Listopad 2017 23:15

CytujRimmaZura

Всем Хелло! народ кто обожает игать в игрушки подскажите обнаружила подобную тему:
Как играть в новые игрушки без скачивания и установки на нетбук используя сервис Playkey
а так же нашла Генератор промокодов для сервиса Playkey ТУТ видео
Кто тестил сервис и Генератор начёркайте в личку нужно ли заморочки!

RimmaZura: Генератор промо-кодов не знаю, я пользуюсь патчем
Патч для бесплатного пользования сервисом скачивай здесь.
Видео по установке и настройке патча смотри тут.
Всё работает! А за ссылки в коментах админ ozon-tech.pl может Забанить.

 • Íđŕâčňń˙
 • 0
7 Maj 2018 17:45

CytujIanmazFlout

Люди кто хочет играть в современные игры на высоких настройках с динамичными теняими
даже на самых слабых ПК или ноутах. Без лагов и фризов (Но нужен более менее нормальный интернет).
Читайте статья по настройке компа здесь.
Видео по установке и настройке смотрите тут.
Играю уже пол года на ведре 2005 г. Буду рад кому помог разорить буржуев игровой индустрии!!!

 • Íđŕâčňń˙
 • 0
16 Maj 2018 05:19

Cytujvozbujdenie

Żaden ze składników zawartych w Titan Gel nie wywołuje alergii ani niepożądanych efektów ubocznych. Znani i poważani badacze, zajmujący się europejską medycyną współczesną, wypowiadają się pochlebnie na temat tego środka, ponieważ o doskonałym efekcie, jaki wywołuje, przekonali się na własnej skórze. Titan Gel zawiera następujące składniki: Ekstrakt z ostu. Bardzo ekologiczny i nieszkodliwy produkt, którzy nasi przodkowie stosowali, by podnosić poziom testosteronu. Ta substancja może oddziaływać na Ciebie nawet poprzez skórę. Elastyna. Opatentowane połączenie naturalnych składników, które sprawiają, że Twoja skóra jest bardziej miękka, a zakończenia nerwowa wrażliwsze. http://vozbujdenie.com/titan-gel-w-polsce-prawdziwe-recenzje-oraz-wyniki-jak-uz
ywac-i-jak-zamowic.html Tabletki na powiększanie penisa – najpopularniejsza i najczęściej wybierana metoda. Dobry suplement pozwala usprawnić napływ krwi do prącia, co powoduje zwiększenie rozmiarów członka podczas erekcji. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pozwolić Ci zrozumieć, jak działa żel powiększający penisa Titan Gel oraz jakie są alternatywne metody poprawy rozmiarów penisa. Coraz częściej zdarza się, że mężczyzna, zamiast pełnej gotowości do zbliżenia, robi wszystko, by go uniknąć lub chociaż odłożyć w czasie.

 • Íđŕâčňń˙
 • 0
5 Listopad 2018 14:35

CytujAngelasmall

простой улет
Интересный момент

ковролин Минск

 • Íđŕâčňń˙
 • 0

Dodawanie komentarzy

Nazwa:*
E-Mail:*
Napisz Komentarz:
Pogróbienie Kursywa Podkreślony tekst Przekreślony tekst | Wyrównaj do lewej Wyśrodkuj Wyrównaj do prawej | Wstaw emotikonę Wstaw linkWstaw zabezpieczony URL Wybór koloru | Ukryty tekst Wstaw cytat Konwertuj zaznaczony tekst do Cyrillicę Wstaw spoiler
Kod Antybotowy: *
(przeładuj obrazek)

Jak oceniasz stronę™? [?]

Informacje RSS
polska 
baza stron