Âŕř ńŕéň

Wilgoć w mieszkaniu - jak ją zwalczać?

Wyświetleń: 2833 Komentarzy: 0 Kategoria: pytania i odpowiedzi
Wilgoć w mieszkaniu - jak ją zwalczać?

„W moim mieszkaniu wyczuwam specyficzny zapach wilgoci. Wilgoć czuję również na ubraniu, nawet na świeżym wyjętym z szafy. Wcześniej nigdy nie było problemów z wilgocią. Problemy zaczęły się tej zimy. Mieszkanie znajduje się w kamienicy. Dom jest ciepły, wymienione są okna i drzwi wejściowe.”
 
Buduję dom, jak osuszyć wilgoć technologiczną?

"Buduję dom, położone są już tynki i posadzki, budynek jest zamknięty. Pozostała już tylko wykończeniówka czyli postawienie ścianek działowych, położenie kafelek, szpachlowanie, szlifowanie i malowanie. Niestety stoimy z pracami, ponieważ głównie na sufitach pojawiają się krople wody, szyby są zaparowane, czasami dosłownie woda spływa po ścianach. Uruchomiłem piecyk, w którym palimy by podnieść temperaturę, wietrzymy jak się da, ale wilgoć wraca. Czy zastosowanie Państwa technologii osuszania powietrza pomoże mi w całkowitym usunięciu wilgoci, czy będzie ona nawracała."
 
Osuszanie po zalaniu piwnicy - zalanie z wody opadowej.

"Po intensywnych opadach deszczu woda wlała mi się do piwnicy mojego domu. Częściowo wsiąkła w mur czy posadzkę, a resztę usunąłem wiadrami, szmatami itp. Rzeczy składowane w piwnicy musiałem wyrzucić, ale problemem jest bardzo wysoka wilgotność i odór wydostający się z piwnicy. Ponadto na szafkach pojawił się nalot podejrzewam, że to grzyb. Wszystko co mogłem zrobiłem, proszę o wskazówki jak zatrzymać niszczenie mojego domu. Jak wysuszyć piwnicę i jak pozbyć się grzyba. "
 
Grzyb w łazience i w kuchni - co mam zrobić żeby nie nawracał?

"Od paru już lat walczę z grzybem na ścianie w kuchni i na suficie w łazience. Stosuję środki grzybobójcze, które pomagają tylko na jakiś czas. Brzydkie plamy pojawiają się ponownie zwłaszcza w łazience pomimo wietrzenia po każdej kąpieli."
 

Jak oceniasz stronę™? [?]

Informacje RSS
polska 
baza stron