Ozon-Tech

Osuszanie po zalaniu piwnicy – zalanie z wody opadowej

Klient.
„Po intensywnych opadach deszczu woda wlała mi się do piwnicy mojego domu. Częściowo wsiąkła w mur czy posadzkę, a resztę usunąłem wiadrami, szmatami itp. Rzeczy składowane w piwnicy musiałem wyrzucić, ale problemem jest bardzo wysoka wilgotność i odór wydostający się z piwnicy. Ponadto na szafkach pojawił się nalot podejrzewam, że to grzyb. Wszystko co mogłem zrobiłem, proszę o wskazówki jak zatrzymać niszczenie mojego domu. Jak wysuszyć piwnicę i jak pozbyć się grzyba. ”
ozon-tech.
Woda z opadów często nagle i w dużych ilościach dostaje się do budynku i zalewa garaże i piwnice. Wilgoć powoduje uszkodzenia nie tylko wyposażenia komórek piwnicznych ale i samego budynku, tym bardziej jeżeli takie zalania zdarzają się cyklicznie z każdym większym opadem deszczu. W opisanym przypadku nie pozostało nic innego jak przystąpić do osuszania budynku(w tym wypadku najlepiej sprawdza się osuszanie kondensacyjne). Wszystkie prace przygotowawcze i porządkowe zostały wykonane, a rzeczy uszkodzone przez wodę usunięte z komórek.
Osuszanie po zalaniu budynku zatrzymuje uszkodzenia, które spowodowałaby wilgoć. Zmniejsza szkody wtórne spowodowane wodą takie jak np. zagrzybienie, powiększenie się szkody, korozja chemiczna, korozja fizyczna.
Zagrzybienie w postaci nalotu na szafkach to również szkoda wtórna zalania, konieczne jest wykonanie zabiegów grzybobójczo -dezynfekcyjnych i zahamowanie rozwoju kolonii grzybów środkami AP oraz zabieg ozonowania pomieszczeń uprzednio odgrzybionych chemicznie. Firma OZON-TECH posiada do wynajęcia osuszacze kondensacyjne oraz ozonatory i jeśli zwróci się Pan do nas o pomoc to dobierzemy najlepiej pasujący osuszacz czy ozonator do wykonania tej usługi .