Ozon-Tech

Ozonowanie żłobków i przedszkoli .

Ozonowanie  żłobków i przedszkoli .

 

DEZYNFEKCJA ŻŁOBKÓW I PRZEDSZKOLI
Każdy z nas codziennie narażony jest na działanie szkodliwych drobnoustrojów, wirusów oraz bakterii. Występują one zarówno w naszych domach, pojazdach komunikacji miejskiej, a także w naszych miejscach pracy. Ich liczba w dużej mierze uzależniona jest od zagęszczenia populacji ludzkiej oraz obiektu, w którym przebywają. Do miejsc szczególnie niebezpiecznych zalicza się żłobki oraz przedszkola. Z racji tego, że są to pomieszczenia zamknięte i w każdym z nich przebywa dużo dzieci, środowisko do rozwoju bakterii oraz wirusów jest niezwykle sprzyjające. Jeżeli dołożymy do tego dodatkowe zagrożenia w postaci zalegającego pożywienia, braku higieny oraz kumulacji dużej ilości różnego rodzaju chorób, których często nosicielami są dzieci, to otrzymamy środowisko, które jest bardzo groźne dla życia i zdrowia człowieka.
W takim wypadku oczywistym rozwiązaniem wydaje się dezynfekcja, czyli postępowanie mające na celu zniszczenie drobnoustrojów, wirusów, bakterii oraz ich przetrwalników. Do odkażania stosuje się metody fizyczne, chemiczne i termiczno-chemiczne. Najlepszą z nich jest ozonowanie, czyli metoda termiczno-chemiczna i to właśnie w niej specjalizuje się nasza firma.
Regularne zabiegi ozonowania skutecznie zapobiegają infekcjom oraz zakażeniom. Co najważniejsze ozon jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia i może być stosowany dowolną ilość razy w pomieszczeniach użytkowych. Ozon skutecznie oczyszcza pomieszczenia, a także znajdujące się w nich wyposażenie takie jak meble, zabawki, dywany oraz wszystkie inne dostępne przedmioty. Ozonowanie to także najlepsza metoda na pozbycie się roztoczy oraz grzybów. Dezynfekcja przedszkoli oraz żłobków jeszcze nigdy nie była tak skuteczna. Dzięki potężnym urządzeniom służącym do ozonowania jesteśmy w stanie w krótkim czasie odkazić nawet pomieszczenia o bardzo dużej powierzchni.
Podczas długoletniej działalności nasza firma miała okazję pracować z wieloma placówkami o charakterze edukacyjnym i wychowawczym. Dla wielu z nich ozonowanie było ostatnią deską ratunku po wielu nieudanych próbach odkażania innymi metodami. W każdym przypadku okazywało się, że to właśnie nasza metoda była najlepsza. Po skończonej dezynfekcji nasi klienci nie mogli wyjść z podziwu, że ozonowanie rzeczywiście jest skuteczne i nie tylko całkowicie odkaża pomieszczenie ale również usuwa brzydkie zapachy i odświeża powietrze.